Біль супроводжує нас протягом усього життя. Кажуть, якщо ти прокинувся вранці, і в тебе нічого не болить, отже, ти помер.
Ми по-різному переживаємо свій біль: страждаємо від нього, терпимо, заглушаємо його анальгетиками, чекаємо, коли сама пройде.
Американці та європейці – великі індивідуалісти – реагують на фізичний біль спокійніше, покладаючись на себе та лікарів.
Жителі азіатських країн, де сильні сімейні традиції, під час хвороби більше розраховують на підтримку рідних і тому відкрито висловлюють свої страждання.
Больова переносимість залежить і від виховання
Мама панікувала побачивши ваші синців? І для вас будь-який біль – катастрофа.
Крім того, сприйняття болю змінюється з роками та у певних ситуаціях. У період підвищеної чутливості – з 10 до 30 років – фізичні страждання переносяться порівняно легко. У тих, хто молодший або старший, чутливість до болю знижена, але терпіти її значно складніше.
Індивідуальний больовий поріг може знижуватися при нестачі вітамінів групи В, перевтомі, стресі.
Знати свій больовий тип – не менш важливо, ніж групу крові. А отримати уявлення про нього можна, пройшовши кумедний тест.
Ваш больовий тип
У якій казковій героїні ви впізнали себе?
Принцеса на горошині
Представницям цього типу страждання протипоказані!
Такі дівчата вразливі, схильні до меланхолії та самотності. Вони загострено сприймають будь-яку біль, навіть саму незначну (як фізичну, а й душевну) і здатні її терпіти. Заклики взяти себе в руки до них не доходять.
Порада
Оберігайте себе від травм. Перед хворобливими медичними маніпуляціями попереджайте лікарів про те, що можете втратити свідомість.
Спляча красуня
Представниці цього типу спочатку можуть здатися байдужими: слабкий біль вони не помічають. Але варто йому стати трохи гострішим, як наступає бурхлива реакція.
Резервів терпіння у них практично немає.
Порада
Не дозволяйте стражданням вивести себе з рівноваги.
Щоб позбутися тривоги та нервової напруги, що загострюють хворобливі відчуття, заварюйте собі чайок з травками.
А краще сходіть до сімейного лікаря, хай випише вам доказові ліки, що зменьшують відчуття тривоги.
Снігова королева
Здати кров із вени? Легко! Має бути операція? Не страшно!
Байдужість до фізичних страждань пояснюється слабкою сприйнятливістю до болю і великим запасом терпіння. Панночки даного типу впевнені в собі, енергійні, амбітні, їм все ні по чому. Чужого болю вони взагалі не сприймають.
Порада
Вчіться співпереживати! Адже колись і вам може знадобитися чуже добре слово, підтримка та співчуття.
Русалонька
Жінки подібного роду вкрай чутливі до болю, але здатні мужньо переносити страждання, до того ж вони, як правило, наділені здатністю відчувати глибокі почуття і мають талант співпереживання.
Порада
Біль буде легше переноситися, якщо ви внутрішньо налаштуєте себе на її подолання. Підійдуть і різні психологічні прийоми.
Наприклад: подумки уявіть біль у вигляді повітряної кулі, з якої потроху випускають повітря. А оболонку колишнього страждання, що здулася, подумки киньте у вогонь.
Поділюся своїм досвідом.
Ті жінки, які народжували, знають, якими сильними болями супроводжуються перейми. Я за однієї з перших таких перейм несподівано для себе і для всіх вкусила акушерку в плече.
А потім сам собою прийшов вихід: з появою чергової больової точки та наростанням перейм я робила повільний глибокий вдих, на кілька секунд затримувала дихання, а потім починала голосно, порціями видихати через рот повітря. Разом із повітрям йшов біль. Більше я нікого не кусала.
Ваша Мілена Апт, Libelle.