Тест на нарцисизм: наскільки ви самозакохана людина

Тест на нарцисизм: наскільки ви самозакохана людина

Перевірте, чи є нарцисом

Якщо набереться шість ствердних відповідей – таки так…

1. Ви занадто часто кажете “я повинна (повинен)”, “мені слід”. Любите поміркувати про мораль, моральність, загальноприйняті норми.

2. Впевнені, що нахабство – друге щастя. І намагаєтеся “приміряти” це щастя на себе. При цьому волієте залишатися милою, люб’язною і привітною людиною, яка всім подобається.

3. Вам часто кажуть, що ви приймаєте все надто близько до серця.
На вашу думку, знайомі обговорюють вас, колеги сплять і бачать, як підставити вам підніжку, а незнайомці просто не можуть відвести від вас погляд.
Переконати вас у зворотньому неможливо.

4. Вас не обтяжує тягар слави – ви готові платити будь-яку ціну за свою популярність.

5. На ваше переконання, начальство може відкидати будь-які ідеї, тільки не ваші.

6. Якщо ви щось не можете отримати, відразу починаєте це “щось” зневажати і принижувати.

7. Вам подобається відокремленість. Ви не відчуваєте себе частиною колективу чи суспільства: ви осторонь усіх.

8. Вас часто переповнює відчуття гордості. Навіть без очевидних нагод.

9. Ви ніколи не виступаєте з ініціативами. Це – доля інших. Нехай вони починають, розбивають собі лоби, а ви підключитеся, якщо “запахне листям лаврового дерева”.

Ну як? Впізнали когось із знайомих?

А як що до вас? А може у вас та й ц знайомих все ж таки все у нормі?

Переконайтеся:

Здорові прояви нарцисизму

1. Ми не втікаємо від своєї порожнечі і не заповнюємо її, чим доведеться, а мужньо перебуваємо в ній у спробах почути та зрозуміти себе.

2. Наші помилки приймаються нами з жалем чи каяттям, супроводжуються спробою розібратися за участю не лише внутрішнього “обвинувача”, а й “адвоката”.

3. Ми можемо засмутитися чи зрадіти через чиюсь оцінку, але вона не впливає на нашу діяльність, не зупиняє та не визначає її.

4. Ми прагнемо визнання. Але це не єдина мета нашого життя. Нам важливий не так результат, як процес. Ми здатні отримувати від нього задоволення.

5. Наша самооцінка і самоповага можуть коливатися в певних межах, але є рівень, нижчий від якого вони не падають і вище якого не “злітають”.

6. Ми змагаємося з іншими, але не для того, щоб перемогти, а для того, щоб краще зрозуміти себе, виділити свою індивідуальність, неповторність, нішу.

7 Ми зачаровуємося та розчаровуємося, але не ідеалізуємо та не знецінюємо.

8. Ми привласнюємо собі не тільки свої промахи та помилки, але й свої досягнення, успіхи, різні за відтінком якості нашої особистості, досвід.

9. У відносинах ми вибудовуємо та утримуємо свої кордони, не відкидаючи, підтримуємо свою самоповагу, не принижуючи, любимо, не ідеалізуючи.

10. Ми не відвертаємось від існуючого, неугодного нам світу, ми створюємо свій світ, творячи.

Ваша Мілена Апт, Libelle.