У кожного нашого почуття, у кожної емоції є свій колір.
Сум любить вбиратися в сірий одяг,
синій – символ цікавості (“йшла машина темним лісом за якимось інтересом” – легко здогадатися, якого кольору була машина),
зелений і жовтий – подив,
червоний – радість і гнів,
коричневий – огида, чорний – колір фобій.
Визначити колір нашої головної емоції просто. Емоційність проявляється у будь-якій ситуації.
Навіть у таких дрібницях, як покупка вишневого пирога.
Тест визначення типу характеру за кольорами
Припустимо, ви купили такий пиріг, а вдома виявили, що вишень усередині немає. Якою буде ваша реакція?
1. Жартівник цей кондитер. Уявляю, як він зараз веселиться. Гаразд, з’їм завтра на сніданок. З маслом.
2. Добре, що чек зберігся. Потрібно негайно піти в магазин і в усьому розібратися.
3. Вічно мені не щастить! Що тепер робити? Як бути? Чи не бути? Хто винен? Нехай подавиться своїми вишнями!
4. Зараз я їм поясню, як треба правильно пироги пекти! Вони у мене на все життя цей випадок запам’ятають! Потрібно вимагати, щоб ще й моральну шкоду компенсували!
5. Ось досада! Але чи не засмучуватися через пиріг? Щось придумаю: пташкам у парку згодую.
6. І чому тільки люди так безладно ставляться до своєї роботи? Хоча невідомо чому так вийшло. Може, кондитер – новачок чи у нього якісь проблеми були.
7. Пиріг без начинки – це дуже символічно. Отак і в житті буває. Налаштовуєшся на одне, а отримуєш зовсім інше.
8. Є, мабуть, контролюючі організації, які мають розбиратися з такими питаннями. Не можна допустити, щоб недбалість зійшла цим халтурникам з рук.
Отже, якщо ви вибрали цифру:
1 – Емоції жовтого кольору
Властиві веселим, радісним людям, які легко ставляться до всього. Звичайно, вони можуть відчувати негативні почуття – злість, ревнощі тощо, але недовго, поверхово.
Якщо така жінка скривджена на партнера, то для нього це очевидно.
Вона не може заснути, плаче і каже, що ніколи ще не відчувала такого розчарування. Загладити вину неможливо: жодні слова не допоможуть.
Зате вранці жінка з провідною емоцією жовтого кольору прокидається як ні в чому не бувало.
Розчарування? Яке розчарування? Світ прекрасний, і ти, любий, просто диво. Одні називають таких людей сонечками.
Інші вважають непослідовними, несерйозними, особливо дратує прагнення “сонця” світити всім.
Гармонічні варіанти: синій (він витримує перепади настрою, а сам отримує недостатню легкість), фіолетовий (врівноважує жовтий глибоким ставленням до життя). А ось жовтий з жовтим – не найкраще поєднання: так яскраво, що сліпить.
2. Емоції червоного кольору
Це енергія, жага до життя та діяльності, оптимізм. “Червону” людину легко впізнати по високо піднятій голові, швидкій ході, живій міміці та активній мові. Вони майже завжди бадьорі та веселі. Ніколи не ображаються: образа – не їх емоція. Якщо хтось їм заважає, будує підступи, такі люди можуть стати агресивними.
Жінка з провідною емоцією червоного кольору, яка виявила зв’язок чоловіка на боці, не буде плакати, скаржитися, звинувачувати себе. Вона розгорне таку діяльність, що чортам нудно стане, а не тільки чоловікові та його коханці.
Від червоного кольору, особливо якщо його занадто багато, можна втомитися. Це потрібно враховувати і хоча б іноді трохи відходити у тінь.
Гармонічні варіанти: дуже хороший сірий (він забирає зайву енергію і надає почуття значущості), блакитний, охолоджуючий і врівноважуючий.
Для дружнього спілкування підходить життєрадісний жовтий – з ним завжди весело. Коричневий і фіолетовий дратують надмірною обґрунтованістю, синій – виводить із себе своїм спокоєм.
3. сірого кольору
З одного боку, у цьому кольорі закладено багато якостей, з іншого – всі вони дуже слабкі. Людям такого типу бракує енергії.
Вони з дитинства швидко втомлюються і виявляють схильність до спокійних занять.
Сірий не дуже задоволений своїм життям, із заздрістю дивиться на інші кольори.
Але не відчуває в собі сили щось змінити. Він більше налаштований на уникнення невдач, ніж перемогу. Наприклад, жінка такого типу готова миритися з партнером, гідність якого в тому, що він не п’є, тобто без явних недоліків.
Гармонічні варіанти: все, крім того ж сірого, тому що у будь-якого іншого кольору енергії більше.
Але проблема полягає в тому, що цей скромний тон рідко обирають представники яскравих відтінків. Хіба що червоний, і то тому, що потребує людини, яка б терпіла його натиск і агресію.
Щоб заряджатися енергією, жінкам із провідною емоцією сірого кольору треба більше спілкуватися з різними людьми, частіше бувати в їхньому оточенні.
4.синього кольору
Люди такого складу спокійні, постійні, сприймають життя як дотримання правил, традицій: “Так має бути”, “Так правильно”, “Все так роблять”. До всього вони підходять обдумано та серйозно, без суєти.
Жінка з подібним характером може роками жити з партнером, який їй чужий і навіть неприємний, просто тому, що вона колись вийшла за нього заміж, і, отже, так тому й бути.
При цьому не можна сказати, що вона страждає: просто зосереджується на вихованні дітей, вирішенні побутових проблем. Упорядкованість, стабільність – самі собою для неї задоволення, цінність.
Гармонічні варіанти: жовтий (але більше для дружби) і синій. Це рідкісний випадок, коли два однакових “за кольором” людини чудово вживаються. В інших кольорах для синього занадто багато протиріч або занадто мало позитиву.
5. блакитного кольору
Людина з емоціями кольору повітря і морської хвилі буває так само летюча, невловима і непостійна. Зазвичай має тихий голос, легку ходу, м’яке волосся і трохи відсторонений погляд.
В цілому така людина створює приємне враження у оточуючих, але деякі схильні вважати його дивним. Сьогодні весело розповідає анекдоти, всіх смішить, завтра мовчить, сумно дивиться у вікно.
Жінки такого типу зазвичай не конфліктні. Вони не люблять з’ясовувати стосунки – це надто важка для них процедура.
І образу теж не приховують: не подобається їм ця емоція. Але ставлення до скривдженої людини зміниться. Його просто як би не буде в їхньому житті, принаймні так, як раніше.
Близькі, незважаючи на непрактичне ставлення до життя жінок із провідною емоцією блакитного кольору, цінують їх за легкість та згодні самі займатися “земними” проблемами.
Гармонічні варіанти: червоний (взаємна тяга), зелений (дає почуття впевненості, стабільності, але при цьому не обмежує).
Фіолетовий цікавий своєю глибиною, але довге спілкування з ним обтяжливе. Жовтий подобається, але здається простакуватим. Будь-які темні кольори пригнічують блакитну енергію, їх краще уникати.
6. Емоції зеленого кольору
Люди з провідною емоцією цього кольору помірні у всьому.
Зазвичай вони ведуть правильний спосіб життя і дуже цим пишаються.
Прагнуть лідерства у відносинах, можуть критикувати і навіть намагатися виправити тих, хто, на їхню думку, робить щось неправильно.
Через такий потяг до досконалості у них з оточуючими бувають конфлікти.
Гармонічні варіанти: блакитний (він спокійно ставиться до моралі), сірий (йому подобається бути під контролем).
Представники інших кольорів йому не підходять: вони або не потребують керівника у відносинах, або важкі на підйом.
Поєднання зеленого з фіолетовим призводить до повного нерозуміння в парі.
7. фіолетового кольору
Люди з емоціями кольору сутінків глибоко переживають усі події, але не виносять почуття на поверхню. Вони живуть своїми відчуттями та роздумами. Виглядають загадковими, інколи навіть дивними. Часто згадують минуле, багато мріють наодинці, відриваючись від реальності. Це заняття захоплює їх найбільше. Вони здатні мовчати годинами, не відчуваючи жодного дискомфорту. Звичайно, це може викликати претензії у оточуючих.
Гармонічні варіанти: блакитний (добре розуміють один одного), жовтий (він здатний розворушити, показати принади реального життя).
Зелений, синій, червоний перешкоджатимуть прагненню усамітнення. Сірий і коричневий псують настрій своїм песимізмом.
8. коричневого кольору
Вони характерні для людей принципових, ґрунтовних, серйозних, які сприймають все в категорії “погано-добре”. Вони не злопам’ятні, просто вважають, що за погані вчинки має бути покарання.
Жінка роками може пам’ятати образи і при кожній нагоді нагадувати партнеру про його помилки та провини. Звичайно, таке ставлення мало хто витримає.
Гармонічні варіанти: червоний (енергія рівної сили, хоч і різної спрямованості), зелений – у цих кольорів однакове уявлення про правильне – неправильне. З рештою коричневий може вступати в дисонанс.
Ваша Мілена Апт, Libelle.