Чим жіноча половина людства завдячує Хелені Рубінштейн
Сучасна жінка сьогодні навряд чи може уявити себе без маленького флакона туші в косметичці. Усього кілька легких рухів – і наш погляд перетворюється, очі стають виразнішими. Природність – добре, але й прикрасити цю природність не гріх.
Тільки уявіть собі: жінкам, які жили, припустимо, у Стародавній Греції, щоб зробити те саме, доводилося спалювати на глиняних тарілках дерев’яні палички, а потім попелом посипати вії…
Минули тисячоліття до того моменту, коли туш з’явилася в нинішньому вигляді.
Хто винайшов туш
Пальму першості прийнято ділити між Елізабет Арден, Чарльзом Ревсоном, Максом Фактором та Хеленою Рубінштейн.
Проте достеменно відомо, що саме Хелена Рубінштейн придумала “упаковувати” туш у невеликі тюбики із щіточками-ковпачками.
До речі, вона ж зробила туш водостійкою. З такою тушшю на віях можна запросто борсатися в морі або в басейні, бігати під дощем, не боячись чорних плям на все обличчя, які залишаються від неводостійкої туші, що “попливла”.
Початок імперії краси
А починала вона в Австралії, з продажу сонцезахисних кремів, зроблених власноруч.
Зауважу, що саме вона вперше відзначила відмінність шкіри на обличчі та умовно виділила три її типи: жирну, нормальну, суху. Класифікація прижилася, зараз її використовують повсюдно.
Польська емігрантка Хелена Рубінштейн, яка працювала прибиральницею та гувернанткою у багатих будинках, звикла важко працювати.
Вона не просто так стала автором маси косметичних винаходів, власницею великої мережі власних салонів краси. Це була її власна важка праця і, звичайно, талант.
Перший чоловік Едвард Тітус перевіз сім’ю до Лондона.
Там Хелена опанувала впуск декоративної косметики. Потім їй скорився Париж. Це було дуже непросто: досвідчених французьких жінок важко було заманити баночкою звичайного крему.
У хід пішли натуральні пігменти та реклама, що обіцяла неймовірний результат. Барвисті упаковки, оригінальні флакони, дружба із впливовими жінками.
Салон краси Хелени став дуже популярним у Парижі. Графіні, знамениті балерини, модні художниці – відвідувати салон Рубінштейн було престижно.
Америка
Перша Світова війна змусила родину із двома синами виїхати до Америки.
У 1915 році американські жінки практично не користувалися косметикою, тому Хелена створила моду на догляд за обличчям і макіяж не тільки в Європі, а й за океаном. Вона відкрила свої салони краси в багатьох містах США. І хоча її косметичні процедури коштували недешево – від клієнток не було відбою. Жінки відчували себе доглянутими та бажаними.
А для самої Хелени бажаною була лише робота. Після 20 років шлюбу їй зрадив перший чоловік і пішов із сім’ї.
У 1938 році (їй було вже за 60) вона вийшла заміж за емігранта з Росії князя Арчила Гоуреллі-Чоконію і стала княжною.
Разом вони побудували справжню косметичну державу: винаходи Хелени Рубінштейн продавалися більш ніж у ста країнах світу.
І досі креми, випущені під маркою Helena Rubinstein, користуються заслуженою славою у модниць усього світу.
Двадцять років другого шлюбу були найбезхмарнішими в житті Хелени, поки князь не помер від серцевого нападу. Потім один із її синів загинув в автокатострофі. Її рятувала лише шалена робота.
Багато хто вважав Хелену химерною зарозумілою і жадібною. Напевно, вони мають рацію – саме нестерпний характер поєднувався з невтомністю в роботі та вмінням тримати все у своїх руках.
Сама Хелена не дуже любила розповідати про своє справжнє життя. Вся її біографія має наліт таємничості, навіть містифікації – Рубінштейн постаралася, щоб усі знали про неї лише те, що вона сама розповіла.
Яскрава обкладинка, гламурні оповідання, загадкові збіги – де тут правда, де вигадка, не знає ніхто.
Померла королева краси у 95 років, проживши нелегке яскраве життя, побудувавши свою імперію, втіливши мрію.
Ваша Мілена Апт, Libelle.